Sklep internetowy z firankami i zasłonami

img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
ocen
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail korespondencji handlowej w postaci newslettera.
Pole wymagane

Dekoracja okna - krok po kroku

Udekoruj okno w 3 prostych krokach !

  • Zdecyduj o stylu dekoracji okna

Bogato zdobione zasłony z lambrekinami i frędzlami, we wnętrzu minimalistycznym będą wyglądać kuriozalnie. Podobnie jak folkowe zazdrostki w nowoczesnej kuchni. Jednocześnie, ta sama firanka z woalu może pasować zarówno do wnętrza w stylu romantycznym, jak i minimalistycznym. Kluczem jest tu motyw przewodni wnętrza, który dekoracja okienna powinna wzmacniać.

Jak jednak dopasować firanki i zasłony do wnętrza ? Najprościej przeglądnąć kilka katalogów i propozycji projektantów, które znajdziesz na stronach poświęconych designowi. Po prostu podpatrz, jak to robią inni.

  • Zwróć uwagę na kolory. Weź pod uwagę takie elementy jak:
  • Temperatura barw w pomieszczeniu – kolor zasłony może zmienić temperaturę wpadającego światła,
  • Umiejscowienie pokoju względem stron świata. W pokoju od północy wybierz delikatniejsze, bardziej przepuszczalne firanki. Od południa, zadbaj o ochronę przez penetrującym wnętrze słońcem.
  • Pora roku – w lecie cały komplet dekoracji powinien być jaśniejszy i bardziej delikatny. Zimą, warto zadbać o to, by zasłony stanowiły izolację. Ciemniejsze kolory nie będą też aż tak bardzo odbijać jakże rzadkich promieni słońca. Pamiętaj, że firanki zimą nie powinny zasłaniać kaloryferów, bo mogą blokować przepływ ciepła.
  • Ustal, jakie funkcje ma spełniać dekoracja

Estetyka estetyką, ale firany i zasłony mają przecież bardzo konkretne zadania. Firanka ma osłaniać wnętrze pomieszczenia, a zasłony zapewniać prywatność wieczorem, a komfort izolację od świateł ulicy nocą.

Każdy z nas ma nieco inne potrzeby w tym zakresie. Są osoby, którym nie przeszkadza to, że światło budzi ich o poranku (a nawet to lubią), a są osoby, które potrzebują prawie 100% zaciemnienia. Ci pierwsi, mogą wybrać nawet muślinowe, lekkie zasłony. Ci drudzy, potrzebują gęstych tkanin typu blackout.

Są mieszkania na parterze, w których firany muszą zakrywać całe okno i są mieszkania na wyższych piętrach bądź z daleka od sąsiadów, gdzie można odsłonić pół okna i nie będzie to problemem.

Są mieszkania, w których wcale nie zasuwa się zasłon i pełnią one jedynie rolę dekoracyjną, otaczając framugi okna. Są pomieszczenia, w których zasłony zaciąga się w dzień, by ochronić wnętrza przed zbyt ostrym słońcem (np. pokoje od południa) bądź zapewnić przytłumione światło (pokój maluszka w czasie poobiedniej drzemki).

Wybierając styl i rodzaj dekoracji okna, nie zapomnij o tym, że ma ona również pełnić funkcje użytkowe.

Przemyśl to, jak wiele czasu możesz poświęcić na zajmowanie się firankami i zasłonami.

Jeśli zależy ci na estetyce i wygląd twojego mieszkania jest dla ciebie na tyle ważny, że możesz zdecydować się na drobne poświęcenia i np. podjąć wyzwanie prasowania firanki po każdym praniu, możesz wybrać delikatne, wymagające pracy tkaniny takie jak woal czy batyst.

Jeśli nie jesteś typem domatora i sprzątania nienawidzisz, wybierz firany żakardowe, które się łatwo piorą i nie wymagają prasowania.

Chce ci się szyć? Lubisz przygotowywać coś własnymi rękami? Jeśli tak, to możesz wybrać firany na metry i uszyć je samodzielnie. Dekoracja będzie na pewno niepowtarzalna i zdecydowanie tańsza niż gotowy zestaw firan.

Jeśli nie możesz lub nie potrafisz uszyć firany, możesz zlecić szycie lub kupić gotową firanę. Pierwsza opcja zapewni ci indywidualną, idealnie dopasowaną do twoje okna dekorację. Druga, jest wygodnym i szybkim sposobem na zmianę dekoracji okna.

Widzisz? Wybór firany i zasłon nie jest aż tak skomplikowany.


Firanex.net powrót na stronę główną

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl