Your SEO optimized title

img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
ocen
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy

Jak dekorować zasłonami

Zasłony to tak samo ważny jak firanka element dekoracji okna. Jak je wykorzystać? Jak upinać i wieszać zasłony, by pięknie wyglądały ?

Styl zasłon a wystrój wnętrza

Całość dekoracji okiennej to odzwierciedlenie stylu wnętrza. Do dyspozycji mamy zabawę nie tylko kolorem zasłon, ale również rodzajem tkaniny, wzorem, fakturą materiału czy rodzajem upięcia. Do wnętrz stylowych, eleganckich stosuje się materiały bardziej szlachetne, o gęstszym splocie, a zasłony są albo gładkie, albo mają bardzo delikatny wzór. Do wnętrz minimalistycznych pasują zasłony gładkie, wtapiające się w kolor ścian lub korespondujące z nimi ton w ton, pozbawione dodatkowych ozdób. Zasłony ze wzorem lub fantazyjnie upinane, sprawdzą się w nastrojowej sypialni czy stylizowanym salonie. Warto stosować zasadę umiaru – jeśli zasłony ciekawie upinamy, drapujemy, to wybierzmy materiał bez wzorów. Zasłony wzorzyste tylko marszczmy lub zbierzmy po bokach podwiązką.

3 popularne style upinania zasłon:

  • Klasyczne upinanie zasłon

Tradycyjne marszczenie zasłon, bez żadnego dodatkowego upięcia. Polega po prostu na zawieszeniu zasłon na żabkach lub przelotkach. Kiedy są rozsunięte, automatycznie tworzą się a nich drobne marszczenia. Zasłonięte, są praktycznie gładkie. Ten sposób upinania zasłon jest bardzo praktyczny, wygodny przy codziennym używaniu zasłon i pasuje do każdego stylu wnętrza. Dzięki swojej prostocie, rolę dekoracyjną pełni tu głownie wzór, kolor i materiał zasłon.

KLIKNIJ ZDJĘCIE ABY PRZEJŚĆ DO OPISU

zasłony

  • Symetryczne upięcie zasłon z podwiązaniem

Styl upinania zasłon preferowany w wystroju sielskim, wiejskim, dworkowym. Polega na symetrycznym podwiązaniu zasłon z obu stron. Co wykorzystać do upinania zasłon? Można do tego wykorzystać szarfę, gruby sznur ozdobny, korale, klamry (specjalne do zasłon lub zwykłe klamry do włosów) bransolety do zasłon. Ciekawym rozwiązaniem są też upięcia magnetyczne, które można kupić w sklepach pasmanteryjnych. Klasycznym rozwiązaniem są tez taśmy materiału wykonane z tej samej tkaniny co zasłona. Takie upięcie, to idealne rozwiązanie jeśli nie zasuwamy zasłon codziennie i mają pełnić rolę głównie dekoracyjną.

KLIKNIJ ZDJĘCIE ABY PRZEJŚĆ DO OPISU

zasłony

Bardzo eleganckie i strojne zasłony przeznaczone do wnętrz klasycznych, głównie salonu lub gabinetu. Mogą też stanowić dekorację okna w sypialni. Najczęściej kupowane jako gotowe zasłony, choć ich uszycie nie jest specjalnie trudne. Mogą być wykonane z tego samego materiału co zasłona bądź z ciemniejszej tkaniny. Lambrekiny szczególnie ładnie wyglądają w wysokich oknach i pomieszczeniach. W niskich, mogą je dodatkowo optycznie skracać.

KLIKNIJ ZDJĘCIE ABY PRZEJŚĆ DO OPISU

zasłony z lambrekinem


Firanex.net powrót na stronę główną

Artykuły
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl