Sklep internetowy z firankami i zasłonami

img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
ocen
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail korespondencji handlowej w postaci newslettera.
Pole wymagane

Firanki z ołowianką

Ołowianka to specjalnie wszywana w firanę taśma, której zadaniem jest obciążenie firanki w taki sposób, by układała się pod własnym ciężarem oraz nie odstawała od okna. W ołowiankę wyposaża się z reguły firany lekkie i zwiewne – np. firany z markizety, firany z woalu, tiulu czy batystu, które wymagają dociążenia. Taśma ołowianka, jeśli zostanie dobrze wszyta w firankę, nie jest widoczna.

Gotowe firanki z ołowianką

Obciążenie do firany w formie taśmy ołowianej najczęściej jest wszywane w tkaninę fabrycznie. Gotowe firany, które wymagają dociążenia, mają już takie wypełnienie, zatem nie ma potrzeby dociążać firan dodatkowo. Jeśli kupujemy firany w metrażu, można zdecydować się na tkaninę z już wszytą ołowianką bądź samodzielnie (lub zlecając krawcowej) wszyć obciążenie. Taśmy ołowianki o różnej gramaturze można kupić na metry w sklepach z firanami. Samo wszycie taśmy jest proste – wystarczy zagiąć brzeg firanki bądź doszyć jej np. dekoracyjną lamówkę, za którą ukryjemy ołowiankę.

Ołowianka w firanie – co zamiast?

Poza taśmami ołowianymi w firanach można zastosować również obciążniki zawieszane na brzegach firany. Nie jest to jednak polecane rozwiązanie, ze względu na to, że punktowe obciążenie może wyciągnąć firankę na brzegach – firanka z ołowianką nie będzie zaś traciła formy.

Firanki z ołowianką można bez problemu prać w pralce.

 
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl