Your SEO optimized title

img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
ocen
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy

Jak dobrać firany balkonowe

Teoretycznie zakup firany na balkon powinien być prosty – przecież to takie samo okno, tyle że wyższe. W praktyce jednak przy zakupie firany na balkon rozważyć trzeba kilka dodatkowych kwestii:

Czy balkon jest często otwierany ?

Jeśli tak, to oznacza, że firana będzie często przesuwana i dotykana. Warto zatem wybrać materiał, który nie będzie brudził się tak szybko, bądź będzie łatwy w praniu i nie wymagający prasowania. Idealnie sprawdzą się tu firany makarony.

Czy drzwi balkonowe są pozostawiane otwarte na oścież ?

Jeśli tak, to firankę będzie każdorazowo trzeba odsuwać na bok. Chyba, że wybierzemy firanę typu makaron, która pozwala na otwarcie drzwi na oścież i swobodne spływanie frędzli po obu stronach okna. W przypadku często otwartych drzwi balkonowych lepiej nie wybierać firan paneli. Ich ciągłe ściskanie i odsuwanie może spowodować powstanie zagnieceń (a jeśli panel będzie obciążony ołowianką, to po prostu nie będzie to wygodne).

Czy w miejscu zawieszenia firany są przeciągi ?

Jeśli tak, to warto by firana na balkon była zaopatrzona w obciążniki bądź ołowiankę, która utrzyma firankę na miejscu.

Czy w domu są małe dzieci ?

Jeśli tak, to ważne jest by firana była maksymalnie bezpieczna i dobrze umocowana. Małe dzieci raczkując często łapią się wszystkiego, co mają pod ręką. Firanka balkonowa na żabkach może być często zrywana i ulec podarciu. Lepie takiej sytuacji sprawdzi się firana na tunelu bądź szelkach.

Czy potrzebna nam jedynie firana na pojedyncze okno balkonowe (np. w przedpokoju) czy też balkon jest połączony z oknem bądź w pomieszczeniu znajdują się dodatkowe okna ?

W tym drugim przypadku najlepiej zastosować firany metrażowe. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej:

Firany do pokoju z balkonem

Firany do pokoju z balkonem bywają wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli salon posiada kilka okien bądź dodatkowo jest połączony z kuchnią i chcemy by aranżacja wszystkich okien była do siebie dopasowana. W takich przypadkach najlepiej zdecydować się na profesjonalne uszycie firany na zamówienie z firan w metrażu, które dostępne są w różnych wysokościach. Pozwala to na dowolne manipulowanie szerokością firan i – w razie potrzeby – ich skracanie tak, by wszystkie wisiały równo nad ziemią bądź by możliwe było połączenie długiej firany balkonowej z krótką firanką okienną.

Poniżej przykład żakardowej firany balkonowej w metrażu, dostępnej aż w 6 różnych wysokościach:

KLIKNIJ ZDJĘCIE ABY PRZEJŚĆ DO OPISU

firany do salonu


Firanex.net powrót na stronę główną

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl