Sklep internetowy z firankami i zasłonami

img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
ocen
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail korespondencji handlowej w postaci newslettera.
Pole wymagane

Jak dobrać firany balkonowe

Teoretycznie zakup firany na balkon powinien być prosty – przecież to takie samo okno, tyle że wyższe. W praktyce jednak przy zakupie firany na balkon rozważyć trzeba kilka dodatkowych kwestii:

Czy balkon jest często otwierany?

Jeśli tak, to oznacza, że firana będzie często przesuwana i dotykana. Warto zatem wybrać materiał, który nie będzie brudził się tak szybko, bądź będzie łatwy w praniu i nie wymagający prasowania. Idealnie sprawdzą się tu firany makarony.

Czy drzwi balkonowe są pozostawiane otwarte na oścież?

Jeśli tak, to firankę będzie każdorazowo trzeba odsuwać na bok. Chyba, że wybierzemy firanę typu makaron, która pozwala na otwarcie drzwi na oścież i swobodne spływanie frędzli po obu stronach okna. W przypadku często otwartych drzwi balkonowych lepiej nie wybierać firan paneli. Ich ciągłe ściskanie i odsuwanie może spowodować powstanie zagnieceń (a jeśli panel będzie obciążony ołowianką, to po prostu nie będzie to wygodne).

Czy w miejscu zawieszenia firany są przeciągi?

Jeśli tak, to warto by firana na balkon była zaopatrzona w obciążniki bądź ołowiankę, która utrzyma firankę na miejscu.

Czy w domu są małe dzieci?

Jeśli tak, to ważne jest by firana była maksymalnie bezpieczna i dobrze umocowana. Małe dzieci raczkując często łapią się wszystkiego, co mają pod ręką. Firanka balkonowa na żabkach może być często zrywana i ulec podarciu. Lepie takiej sytuacji sprawdzi się firana na tunelu bądź szelkach.

Czy potrzebna nam jedynie firana na pojedyncze okno balkonowe (np. w przedpokoju) czy też balkon jest połączony z oknem bądź w pomieszczeniu znajdują się dodatkowe okna?

W tym drugim przypadku najlepiej zastosować firany metrażowe. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej:

Firany do pokoju z balkonem

Firany do pokoju z balkonem bywają wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli salon posiada kilka okien bądź dodatkowo jest połączony z kuchnią i chcemy by aranżacja wszystkich okien była do siebie dopasowana. W takich przypadkach najlepiej zdecydować się na profesjonalne uszycie firany na zamówienie z firan w metrażu, które dostępne są w różnych wysokościach. Pozwala to na dowolne manipulowanie szerokością firan i – w razie potrzeby – ich skracanie tak, by wszystkie wisiały równo nad ziemią bądź by możliwe było połączenie długiej firany balkonowej z krótką firanką okienną.


Firanex.net powrót na stronę główną

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl