Sklep internetowy z firankami i zasłonami

img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
ocen
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail korespondencji handlowej w postaci newslettera.
Pole wymagane

Draperie i chusty do firan

Draperie i chusty

Draperia to pofałdowana tkanina zwieszająca się łagodnym łukiem w górnej części okna. Z kolei zwisy są to elementy spływające po obu stronach okna, lub z jednej strony. Wszystkie elementy przymocowane są zwykle do listwy. Chusta jest prostszym sposobem uzyskania dekoracji okna typu draperia ze zwisem. Tworzy ją jeden pas tkaniny owinięty wokół drążka lub uchwytu do draperii.

Tradycyjne dekoracje okienne typu draperia ze zwisami, oparte są na symetrii i schludnych, równych marszczeniach. Decydujący jest sposób w jaki zawieszono tkaninę i jej rodzaj – cięższe tkaniny zapewniają lepszy efekt. Szerokość okna decyduje o tym ile będzie półkoli draperii i jak nisko będą się zwieszać. Ogólna zasada jest następująca: pojedyncze półkole draperii nie powinno przekraczać 100 cm długości i około 30-50 cm szerokości. Gdy półkoli jest więcej, muszą nieco na siebie zachodzić.

Zwis , który stanowi element pionowy dekoracji okiennej, może opadać kaskadowo, lub układać się w zwinięte na różne sposoby rulony. Zwisy powinny być wystarczająco długie, aby optycznie zrównoważyć jeden, lub więcej półkoli draperii, mogą nawet opadać na podłogę.

Chusty są znacznie mniej formalną dekoracją okienną niż tradycyjne draperie i zwisy. Nie są przymocowane na stałe – układa się je na ozdobnych wspornikach, lub upina na drążkach. Lekkie , prześwitujące tkaniny są bardziej odpowiednie do tego rodzaju dekoracji niż cięższe, ponieważ łatwiej je udrapować i nie wymagają podszewki. Można wypróbować kilka długości materiału, aby uzyskać pożądany efekt.

Draperie i chusty mają wiele wspólnego z lambrekinami miękkimi. Dekorując górę okna ten rodzaj firan nadaje mu nieco teatralnego charakteru. Można je łączyć z innymi formami firanek i zasłon, mogą też funkcjonować niezależnie. Dodatki w postaci frędzli, lub zakończonych chwastami sznurów zwiększą efekt dekoracyjny całej firanki.


Firanex.net powrót na stronę główną

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl