Sklep internetowy z firankami i zasłonami

img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
ocen
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail korespondencji handlowej w postaci newslettera.
Pole wymagane

Jak prasować firany

Firany z niektórych tkanin – np. firany z woalu, tiulu, organtyny niestety, by wyglądały pięknie i elegancko, wymagają prasowania. Jak prasować firany by pozbyć się wszystkich zagnieceń a jednocześnie nie zniszczyć delikatnego materiału ? Jakie tricki przy prasowaniu firan można zastosować?

Firany z tiulu – jak prasować?

Najlepszym sposobem przy prasowaniu tiulu jest zastosowanie żelazka parowego, które pozwala wyprasować materiał „na odległość”. Mając takie żelazko po prostu wieszamy firanę na oknie i nakierowując na nią gorącą parę rozprostowujemy wszelkie zagniecenia. Większość z nas takiego żelazka jednak nie posiada. Stosując tradycyjne żelazko należy ustawić temperaturę na jak najniższą – tiul to materiał sztuczny, może się przypalić, jeśli temperatura będzie zbyt wysoka. Jeśli mamy żelazko z parownikiem, koniecznie trzeba to wykorzystać – tiul najlepiej prasuje się na mokro. Przy braku takiego dodatku wykorzystać można osobny spryskiwacz z wodą, którym będziemy delikatnie namaczać tiul. Dla bezpieczeństwa, można też firany z tiulu prasować przez materiał (np. cienką, bawełnianą czystą ściereczkę).

Prasowanie firan z woalu

Tutaj , tak samo jak w przypadku tiulu, żelazko również należy ustawić na najniższą temperaturę. Warto pamiętać o tym, że wyższa temperatura to nie tylko ryzyko powstania wypalonej dziury, ale również nadtopienia włókna i jego wybłyszczenia. Wyprasowane w zbyt wysokiej temperaturze firany z woalu zaczną się lekko błyszczeć, bo włókna zostaną podtopione i tego efektu nie da się już odwrócić. Woal na szczęście dość łatwo się prasuje i nie zabiera to dużo czasu. Duża zależy też od sposobu wyprania firan. Brak odwirowania bądź wirowanie na najniższych obrotach pozwala uniknąć mocnych zagnieceń.

Trick z krzesłami przy prasowaniu firan

Jak poradzić sobie z prasowaniem długich firanek ? Jak sprawić,by właśnie wyprasowany fragment nie uległ ponownemu zagnieceniu przy zetknięciu się z podłogą ? Pomogą nam w tym krzesła. Wystarczy ustawić je (jedno lub dwa) rzędem za deską do prasowania i układać na nich już wyprasowane fragmenty tkaniny. By firana się nie zabrudziła można nakryć krzesło ręcznikiem.


Firanex.net powrót na stronę główną

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl