Sklep internetowy z firankami i zasłonami

img

500 369 100

(33) 482 00 77

(dni robocze 9 - 15)

Pokaż koszyk suma: 0,00 zł
ocen
img
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Odbierz rabat 5% na zakupy
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail korespondencji handlowej w postaci newslettera.
Pole wymagane

Jaki wybrać sposób upięcia firan

Podczas dekoracji pokoju firankami stajemy przed wieloma dylematami, począwszy od tego jakie firany czy zasłony wybrać, aż po sposób ich upięcia. Odpowiednie upięcie firan pomoże nam odmienić wygląd pomieszczenia. Co więcej jedną firankę możemy co jakiś czas upiąć nieco inaczej i tym samym zyskać nowy jej wygląd. Do wyboru mamy kilka metod upięcia firanek w zależności od tego jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą nam stworzyć wymarzoną dekorację.

  • Marszczenie firanek

Zdecydowanie jedną z najprostszych metod, która pozwoli nam na różne aranżacje okna jest wszycie taśmy marszczącej. Wiele z gotowych firanek już ją posiada, z kolei do reszty firan, w tym tych dostępnych na metry bieżące, możemy sami zdecydować jakie marszczenie wybrać. Dzięki różnym typom taśm marszczących i stosunku ich marszczenia możemy uzyskać delikatny efekt plisów, bądź bardziej gęstego marszczenia. Co więcej, firanki marszczone również możemy później dowolnie upiąć.

  • Upięcie firany z jednej strony

Równie oryginalnym rozwiązaniem jest podpięcie firanki tylko z jednej strony. Często chcemy bardziej doświetlić jedną część pokoju, bądź też jest to w zależności od pomieszczenia bardziej praktyczne rozwiązanie. Takie asymetryczne upięcie będzie świetną opcją w przypadku drzwi balkonowych, gdyż pozwoli nam na szybki dostęp do nich. Upięcie firanki z jednej strony możemy stworzyć sami, lub zdecydować się na gotowe firany.

  • Upięcie firany na środku

Jeżeli chcemy, aby nasze wnętrze wyglądało bardziej elegancko możemy firany upiąć na środku, tworząc delikatny „kokon”. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, możemy w jednej firance podpiąć jeden "kokon", lub kilka węższych obok siebie.

KLIKNIJ ZDJĘCIE ABY PRZEJŚĆ DO OPISU

firanka do salonu

Kolejnym ciekawym sposobem, dzięki któremu odmienimy wygląd okna jest wykorzystanie podwiązek. Pozwolą one na podpięcie firanki na boki, dzięki czemu zyskamy więcej światła w pomieszczeniu. Możemy zastosować podwiązki z tego samego materiału dla delikatnego efektu, bądź z innego w kontrastowym kolorze. Dla uzyskania dodatkowego efektu wizualnego możemy dowiązać do podwiązek korale, lub inne dekoracyjne elementy - w zależności od stylu w jakim wnętrze pomieszczenia zostało urządzone.

KLIKNIJ ZDJĘCIE ABY PRZEJŚĆ DO OPISU

firanka do salonu

  • Spinki i klamry

Firany możemy również spinać dekoracyjnymi spinkami, lub  klamrami. Do wyboru mamy klamry plastikowe, drewniane, a nawet metalowe, oraz różnego rodzaju magnetyczne spinki w różnych wzorach i kolorach.


 Firanex.net powrót na stronę główną

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl